Laboratoria przyszłości

W roku 2022 w naszej szkole zakupiono w ramach Laboratoriów Przyszłości sprzęt za kwotę 32222,04zł,  wydając do końca kwotę otrzymanej dotacji.

W ramach wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej zakupiono stolik-biurko pod  drukarkę 3D, szafka pod biurko na filamenty, szafy na sprzęt do robotyki, szafka na sprzętu audio, krzesła szkolne, stoliki szkolne regulowane. Zakupiono również mikroskopy: MIKROSKOP D-900 T, MIKROSKOP DTX RC1, MIKROSKOP 2L PLUS, MIKROSKOP 2L.

Zakupione stoły i krzesła służyły będą uczniom podczas pracy na lekcjach. Mikroskopy wykorzystane zostaną na lekcjach biologii. 

Opis programu:

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

(https://www.gov.pl/web/laboratoria)

Skip to content