Czytanie „Dziadów”

         W sobotę 20 listopada 2021r.  odbyło się w naszej szkole I JESIENNE CZYTANIE NA OSIEDLU PORĘBA MAŁA, w czasie którego prezentowane były „Dziady” cz.2 Adama Mickiewicza. Organizatorem tego kulturalnego wydarzenia była działająca w naszej dzielnicy fundacja „Pokój zaczyna się od uśmiechu”.

       O zmierzchu, w nastrojowej atmosferze, przy blasku świec, wśród dekoracji jesiennych owoców rozpoczęło się czytanie utworu w wykonaniu sądeckich artystów: Jana Mazanca, Elwiry Michalskiej, Małgorzaty Rzepy oraz Marcina Sroki. Wspaniałą interpretację głosową wzbogacała równie piękna oprawa muzyczna przygotowana przez Cecylię Wojdyło grającą na skrzypcach.

     Po wysłuchaniu utworu słuchacze mogli podzielić się swoimi wrażeniami przy pysznym ciasteczku, kawie i herbacie, a także wspólnie rozwiązać krzyżówkę na temat wysłuchanego dramatu Mickiewicza.

     W kolejnej części tego kulturalnego spotkania odbyła się emocjonująca rozgrywka między uczniami – konkurs wiedzy na temat „Dziadów”. Rywalizowali ze sobą przedstawiciele klas: VII a, VII b, VIII a i VIII b. Po wyrównanej walce zwycięzcy: uczniowie kl. VIII b otrzymali nagrodę główną – 2 000 zł jako dofinansowanie do szkolnej wycieczki. Pozostałe klasy otrzymały nagrody pocieszenia.

     Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom udziału w konkursie, a organizatorom spotkania dziękujemy za zapewnienie mieszkańcom naszej dzielnicy wspaniałej, intelektualnej uczty.

Skip to content