Ślubujemy!!!

11 października 2019 r. uroczyście obchodziliśmy święto naszej szkoły. Po Mszy Świętej odprawionej w Kaplicy pw. Św. Jana Chrzciciela w intencji wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły udaliśmy się do sali gimnastycznej na oficjalną część uroczystości. Pani Dyrektor Renata Czop przywitała serdecznie przybyłych gości, wśród których znaleźli się: Wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka, żona Romana Stramki – pani Maria Stramka – Ryba, Błażej Targosz – przewodnicy zarządu osiedla Poręba Mała,  Maciej Rogóż  – radny Miasta Nowego Sącza,  a także prezydium Rady Rodziców.

Część oficjalną uroczystości otwarł Apel Poległych, w czasie którego uczciliśmy pamięć Kurierów Sądeckich oraz innych bohaterów II wojny światowej, którzy zginęli w obronie ojczyzny. Po apelu delegacje wszystkich klas złożyły kwiaty i znicze pod obeliskiem patronów szkoły. Wysiłek nauczycieli i dzieci włożony w przygotowanie programu doceniła Pani Wiceprezydent, mówiąc: W momencie, kiedy wchodziłam na salę gimnastyczną, akurat zaczynaliście śpiewać hymn Polski – powiedziała pani wiceprezydent, witając się z uczniami, rodzicami i gronem pedagogicznym. – Zaśpiewaliście go tak pięknie, z przekonaniem, wszystkie cztery zwrotki, prosto z serc i umysłów. Hymn został naprawdę zaśpiewany, a nie odegrany z podkładu. To mi pokazało, że tu jest naprawdę dobre miejsce. Apelu poległych, który tu miałam okazję zobaczyć, nie powstydziłaby się kompania honorowa Wojska Polskiego.

Kolejnym punktem spotkania było ślubowanie klas pierwszych. Na scenę pod czujnym okiem wychowawczyń: pani Haliny Góreckiej i pani Klaudii Dąbrowskiej dumnie wkroczyli pierwszoklasiści, którzy zaprezentowali swój program artystyczny. Recytacją, tańcem oraz śpiewem udowodnili zebranym, że są gotowi do złożenia ślubowania. Po uroczystym pasowaniu na ucznia Pani Dyrektor oraz Pani Wiceprezydent Magdalena Majka złożyły pierwszakom gorące życzenia wytrwałości w nauce, a koledzy z klas III obdarowali ich drobnymi upominkami.

Zebrani uczniowie oraz goście udali się na smaczny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Następnie wszyscy powrócili do sali gimnastycznej, gdzie, jak co roku, odbył się Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej. Uczniowie klas V-VIII zaprezentowali wzruszające utwory muzyczne i poetyckie nawiązujące do patriotycznego charakteru Święta Szkoły.

Zdjęcia zostały pobrane ze stony https://www.nowysacz.pl/wydarzenia/22155

Skip to content