Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 17 im. Kurierów Sądeckich w Nowym Sączu informuje, że w razie wystąpienia zdarzenia radiacyjnego skutkującego uwolnieniem do otoczenia jodu radioaktywnego – będzie możliwość profilaktycznego podania uczniom jodku potasu. W związku z powyższym na stronie internetowej szkoły znajdują się materiały, z których Państwo będą mogli uzyskać szczegółowe informacje dotyczące charakterystyki produktu leczniczego, broszury informacyjnej oraz ulotki dołączonej do opakowania.

W związku z powyższym wychowawcy klas przekażą Państwu za pośrednictwem uczniów oświadczenie o wyrażeniu zgody na podanie uczniowi tabletki jodku potasu w budynku SP 17 (oświadczenie również do pobrania ze strony internetowej szkoły). Złożenie oświadczenia jest obligatoryjne z możliwością zaznaczenia pola: „tak / nie wyrażam zgody”. W przypadku wyrażenia zgody podanie uczniom jodku potasu odbywać się będzie pod nadzorem rodzica/opiekuna lub osoby wykonującej zawód medyczny.

Powyższe działania mają charakter prewencyjny, gdyż nieprzewidywalność wydarzeń związanych z wojną w Ukrainie nakazuje nam być przygotowanym na każdy scenariusz.

Załączone dokumenty: