Jubileuszowy buk

W środę 12 października, o godz. 9:10 na placu przy szkole został uroczyście zasadzony „Jubileuszowy” buk zwyczajny (Fagus) upamiętniający 120-rocznicę założenia Szkoły Podstawowej nr 17 im. Kurierów Sądeckich w Nowym Sączu. Drzewko zostało posadzone w miejscu reprezentacyjnym, na terenie trawnika, przy placu zabaw.

Drzewo to symbol siły i wytrwałości w dążeniu do zdobywania wiedzy, rozwijania pasji i zainteresowań uczniów, które w dużej mierze umożliwiali i nadal umożliwiają Nauczyciele pracujący w murach powstałej 120 lat temu szkoły.

Niech zasadzony buk będzie pamiątką wspaniałej uroczystości, Jubileuszu 120-lecia naszej szkoły.

Niech przyszłym pokoleniom daje świadectwo dzisiejszego święta oraz Naszego szacunku dla przeszłości i teraźniejszości.

Niech w przyszłej swej wielkości i majestacie, świadczy o ważności szkoły, w której wzrastać ma potęga wiedzy jej uczniów.

„…. Kiedyś, gdy nas już tu nie będzie, ono pozostanie …”

Wychowankowie świetlicy przygotowali również niespodziankę – tajemniczy list w butelce podpisany przez Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, Pracowników Administracji i Obsługi oraz Uczniów Szkoły Podstawowej nr 17 im. Kurierów Szkoły Podstawowej nr 17 w Nowym Sączu. Mamy nadzieję, że przyszłe pokolenia dokonają niecodziennego odkrycia, a list ukryty w butelce przywoła piękne wspomnienia.

Zdjęcia wykonano aparatem fotograficznym zakupionym dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.