Czy sarna jest żoną jelenia?

Czy po wielkości poroża można dowiedzieć się ile jeleń ma lat?

Dlaczego zwierzętom nie psują się zęby i jakie  narzędzia ma przy sobie leśniczy?

Na te i inne ciekawe pytania odpowiadała Pani Agnieszka Bukała z Nadleśnictwa w Starym Sączu która 05.04.2019r. przeprowadziła zajęcia w klasach 2a i 2b.

Zaproszony gość opowiadał uczniom o zwierzętach żyjących w lesie i zmianach w przyrodzie które zachodzą na wiosnę. Dzieci dowiedziały się wielu interesujących i zaskakujących rzeczy bo kto by pomyślał że zwierzęta noszą odblaski?

Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali Pani Agnieszki a zajęcia pozwoliły na pogłębienie wiedzy o otaczającej nas przyrodzie oraz kształtowanie właściwych postaw wobec niej.

Zajęcia zakończyły się ćwiczeniami w kartach pracy podczas których uczniowie kolorowali zwierzęta leśne , przybijali pieczątki ze śladami jakie zostawiają zwierzęta i dzielili się wiedzą wyniesioną z zajęć. W zamian za aktywny udział uczniowie otrzymali kolorowe odblaski w kształcie zwierząt leśnych a biblioteka szkolna wzbogaciła się o książki przyrodnicze oraz puzzle.