Eko zajęcia w świetlicy szkolnej

W dniu 16.02.2022 r. dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną miały okazję poznać tajniki segregacji śmieci.

Pracownicy Urzędu Miasta Nowego Sącza przygotowali pogadankę informacyjno-edukacyjną dotycząca prawidłowego segregowania odpadów. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób prawidłowo posegregować śmieci, co się dzieje z opakowaniami poddanymi recyklingowi oraz co ciekawego można z nich stworzyć samemu. Uczniowie po wysłuchaniu pogadanki przystąpili do sprawdzianu, w ramach którego musieli samodzielnie posegregować pomieszane śmieci do odpowiedniego typu worków. Dzięki uważnemu słuchaniu prelekcji, świetnie poradzili sobie z zadaniem. W nagrodę otrzymali odblaskowe opaski, długopisy BIO oraz pamiątkową edukacyjną wielkoformatową grę planszową, która pozwoli na utrwalenie wiadomości za pomocą zabawy.

Zajęcia przyniosły uczestnikom zarówno nową wiedzę z zakresu segregacji oraz ekologii, jak również dużo inspiracji do tworzenia nowych prac plastycznych w ramach recyklingu.