Festyn Rodzinny

W słoneczną, ciepłą niedzielę 19 maja 2019 r. na terenie naszej szkoły odbył się Festyn Rodzinny współorganizowany przez SP 17, Radę Rodziców i Zarząd Osiedla Poręba Mała.

Na przybyłych gości czekały rozmaite atrakcje. Na boisku szkolnym odbył się turniej piłki nożnej ojcowie – synowie. W sali gimnastycznej zorganizowano rodzinne konkurencje: skoki w workach, toczenie piłki miotłą i bieg z piłeczką na talerzyku. W międzyczasie odbyły się konkursy kulinarne: ubijanie piany, obieranie jabłka, karmienie bita śmietaną z zamkniętymi oczami, a także zawody w wiązaniu krawata. Dla najmłodszych uczniowie z Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem pani Katarzyny Łukasik przygotowali konkurs o bezpieczeństwie na drodze, w domu i szkole. Uczestnicy wszystkich konkurencji otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów: MCK Sokół, Zarząd Osiedla Poręba Mała, sklep ABC, Lewiatan, Salon Fryzjerski Mariola Widlak, Sądecki Bank Spółdzielczy, TELBESKID, Ufoland, Drukarnia Netrium.

W świetlicy szkolnej można było oglądnąć doświadczenia fizyczne i chemiczne prezentowane przez uczniów klasy ósmej pod kierunkiem pań: Sylwii Michalik, Karoliny Korzystki i Sylwii Skwirczyńskiej-Żak. Uczestnicy festynu mieli okazję zdobyć umiejętności udzielania pierwszej pomocy, a także zobaczyć jak wygląda wóz funkcjonariuszy policji i straży pożarnej. Atrakcją cieszącą się popularnością wśród najmłodszych było malowanie twarzy w bajkowe wzory.