Międzynarodowy Dzień Kropki

W naszej szkole dzieci z oddziału przedszkolnego 0B obchodziły 15 września Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day), którego najważniejszym przesłaniem jest to, iż niezależnie od wieku, każdy z nas posiada jakiś talent – wystarczy tylko w siebie uwierzyć!

Tego dnia przedszkolaki przyszły ubrane w kropki. Świętowanie rozpoczęło się od obejrzenia krótkiego filmu „The Dot” o małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce oraz wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości, a zarazem odkryła swój talent artystyczny. Następnie każdy przedszkolak przedstawiał swoje własne talenty, mówiąc czego może nauczyć koleżanki, kolegów i Panią Faustynę. Pomysłowość tutaj nie miała granic. Dzieci także wspólnie bawiły się przy muzyce, wykonywały kropkowane dzieła sztuki, odnajdywały ukryte kropki na placu zabaw, a także ozdabiały teren szkoły kredowymi kropkami. Nie zabrakło również ćwiczeń ruchowych na świeżym powietrzu.

Na zakończenie naszego świętowania dzieci otrzymały dyplomy za zaangażowanie oraz twórczą postawę w trakcie zajęć. To był kreatywny, wspaniały i niezapomniany dzień!