Nowy plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 17 im. Kurierów Sądeckich w Nowym Sączu

Spełniło się marzenie dzieci, rodziców, nauczycieli i dyrekcji szkoły. Mamy piękny, bezpieczny, wymarzony plac zabaw.

To właśnie dzięki inicjatywie Pani Dyrektor, złożeniu przez Nią wniosku do Budżetu Obywatelskiego na realizację zadania jakim jest projekt „Nie tylko plac zabaw…”, a później dzięki Wam wszystkim, Mieszkańcom Osiedla Poręba Mała, którzy ten projekt poparliście – możemy już korzystać z nowych urządzeń.

W dniu 04.04.2022r. roku o godz. 11:00 nastąpiło uroczyste otwarcie placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 17 im. Kurierów Sądeckich w Nowym Sączu.

Zaproszeni goście – Prezydent Miasta Nowego Sącza Pan Ludomir Handzel oraz Radni Pan Maciej Rogóż oraz Pan Jakub Prokopowicz dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi. Po uroczystym przecięciu wstęgi  dzieci z radością i uśmiechem na twarzy rozpoczęły na nim beztroską zabawę.

Kolorowy i bezpieczny sprzęt, zlokalizowany na placu zabaw, pozwoli dzieciom urozmaicić czas kontaktu z rówieśnikami. Plac zabaw będzie pełnił ważną funkcję społeczną, gdyż pozwoli dzieciom oderwanym od telewizorów i komputerów bezpiecznie i aktywnie spędzać czas wśród rówieśników, zawierać nowe znajomości, uczyć się i bawić.

Wszystkim dzieciom życzymy by miło i aktywnie spędzali wolny czas na kolorowym placu zabaw w  przekonaniu, iż niewątpliwie pozwoli on rozwijać sprawność ruchową i intelektualną; zręczność, zaspokoić naturalną potrzebę ruchu oraz przyczynić się do kształtowania właściwej postawy ciała.

Mamy nadzieję, że plac będzie służył długo i bezpiecznie.

Dalszy scenariusz dnia napisały już dzieci, które z radością bawiły się  na kolorowych drabinkach, zjeżdżalniach i huśtawkach.Zobaczcie sami!