Kto nosi odblaski, dostaje oklaski!!!

Angażując się w akcje promującą wśród seniorów noszenie odblasków, uczniowie klas Ia, IIb i IIIa wraz z wychowawczyniami utrwaliły na lekcji zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i poboczu po zmroku, które po powrocie do domu przekażą swoim Dziadkom.

Przygotowali również kartki dla Babci i Dziadka będące dodatkiem do wspólnej rozmowy o odblaskach.

Wyposażeni w kamizelki odblaskowe, ulotki przygotowane przez klasę 5b oraz transparent z hasłem przewodnim, uczniowie klas IIb, IIIa i Va wyruszyli promować akcje wśród seniorów -mieszkańców osiedla Poręba Mała. Napotkani seniorzy bardzo chętnie zatrzymywali się i słuchali dzieci. Wielu z nich wzruszył fakt, iż młode pokolenie pamięta o osobach starszych, troszcząc się, aby babcia z dziadkiem bezpiecznie wracali z wieczornych spacerów.

Mimo, iż trochę zmarzliśmy to większa od naszych czerwonych nosów była satysfakcja z udziału w tak ważnej akcji.