Ognisko kl.1b

W środę udaliśmy się do lasu na ognisko. Mama Zuzi pani Cecylia i mama Wojtusia Pani Ewa przygotowały dla nas tą wspaniałą wycieczkę. Przed wyjściem ze szkoły każdy z nas otrzymał mapę, dzięki której dotarliśmy bezpiecznie na miejsce, czyli do lasu w nadleśnictwie Nawojowa. Wiedzieliśmy, że w lesie ukryty jest skarb i tylko poprawne wykonanie wszystkich zadań pozwoli nam go znaleźć. Nasza pani też otrzymała mapę i wskazówki, dzięki którym wiedzieliśmy co robić. W lesie czekał na nas pan leśniczy, który opowiadał nam o roślinach i zwierzętach zamieszkujących tereny nadleśnictwa. Wiadomości, które nam przekazał pomogły w rozwiązywaniu zagadek. Kolejne zadania do wykonania nie sprawiły nam trudności, no może odszyfrowanie hasła zapisanego alfabetem morsa, ale poradziliśmy sobie również z tym. Z naturalnych przedmiotów , które znaleźliśmy w lesie wykonaliśmy medale dla naszych tatusiów, bo 23 czerwca jest ich święto. W przerwie między zabawą i wykonywaniem zadań piekliśmy na ognisku kiełbaski i cały czas wsłuchiwaliśmy się w odgłosy przyrody. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi. To była wspaniała przygoda zwłaszcza, ze udało nam się znaleźć skarb!!!! Był pyszny i słodki.
Dziękujemy Pani Cecylii i Pani Ewie za wspaniałą przygodę.
Uczniowie klasy 1b z wychowawcą.