Pokazy chemiczno- fizyczne

W dniu 26 maja 2023 roku w naszej szkole odbył się pokaz doświadczeń fizycznych i chemicznych przygotowany przez uczniów klasy  8b pod kierunkiem Pani Karoliny Korzystki – nauczyciela chemii  oraz Sylwii Michalik – nauczyciela fizykii.   Uczniowie klas 4-8 zebrali się na górnym korytarzu, gdzie odbyły się przepełnione magią zajęcia chemiczno-fizyczne. Zobaczyliśmy takie  doświadczenia jak „Balonożerna butelka „, „Rakieta z butelki”, „Próżnia”, „Znikająca szklanka”, „Ognioodporny balon”, „Kolory chemii”, „Pasta do zębów dla słonia”.  Starsi koledzy wytłumaczyli nam co to jest złudzenie optyczne, dlaczego w lecie piasek jest gorący a woda zimna.  Byliśmy świadkami  spalania magnezu. Mogliśmy również zaobserwować proces powstawania sztucznego śniegu.

Wszystkie przeprowadzone doświadczenia były bardzo ciekawe i wręcz niezwykłe. Wywołały u dzieci  ogromne zainteresowanie  i moc wrażeń. Na pewno na długo pozostaną w pamięci. 

Pokazy doświadczeń oraz ich rejestracja mogły się odbyć dzięki materiałom i sprzętowi zakupionemu z projektu „Laboratoria przyszłości”

https://drive.google.com/drive/folders/13_Qi-Tn581QIlDAIfymSJ2dGs9AY7qcJ?usp=sharing

Skip to content