Rekrutacja rozpoczęta!!!

Szanowni Rodzice ,

miło nam poinformować, że można już zapisywać dzieci do oddziału przedszkolnego oraz kl.1. Harmonogram rekrutacji oraz potrzebną dokumentację znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej. Niezbędne informacje oraz dokumenty otrzymają Państwo również w sekretariacie szkoły.

W roku szkolnym 2020/2021 w oddziale przedszkolnym (dzieci 6-letnie) oraz kl.1 realizowany będzie innowacyjny program prof. Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej „Dziecięca matematyka”.

Dziecięca matematyka – to koncepcja wspomagania naturalnego rozwoju umysłowego każdego dziecka wraz z edukacją matematyczną. Realizacja programu w sposób innowacyjny i atrakcyjny, pomaga uczniom w nauce matematyki od najmłodszych lat szkolnych.

Nasza szkoła jako jedna z trzech w Nowym Sączu będzie realizować innowacyjny program nauczania matematyki, w związku z czym została objęta opieką prof. Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej, która osobiście będzie czuwać nad przebiegiem innowacji.

Profesor Edyta Gruszczyk – Kolczyńska jest wybitnym pedagogiem, profesorem zwyczajnym oraz kierownikiem Katedry Wspomagania Rozwoju i Edukacji Dzieci Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Jest autorką podręczników, programów, książek, ale przede wszystkim nauczycielem,  który wiele lat poświęcił na pracę z dziećmi w przedszkolach i szkołach. Dzięki temu zwróciła uwagę na trudności dzieci, jakich doświadczają w procesie uczenia matematyki i opracowała metody i sposoby aby tym trudnościom przeciwdziałać. Dostrzegła również dzieci przejawiające zdolności matematyczne i je także uwzględniła w swojej metodzie.

To ogromne wyróżnienie dla szkoły móc współpracować z tak wybitną osobowością polskiej edukacji. Cieszy nas, iż nasi uczniowie będą uczestnikami procesu edukacyjnego, jakim może poszczycić się zaledwie kilka szkół w Polsce.

Zapraszamy 🙂