Świetlicowe sprawy

Kochane Dzieci!

Ciekawa jestem czy wykorzystaliście pomysły, które ostatnio Wam przesłałam. Mam nadzieję, że chociaż jedna propozycja przypadła Wam do gustu.

Wiosnę już mamy – póki co kalendarzową, a teraz czekamy na Święta. Święta to zawsze wyjątkowy czas więc może warto go upiększyć dekoracjami zrobionymi własnoręcznie, co Wy na to?  Tak? To kartki i kleje  w dłoń i działamy.

Pamiętajcie moi Mili, że wcale nie trzeba mieć w domu sklepu papierniczego, żeby móc wyczarować piękne dekoracje i ozdoby. Wystarczy trochę pogłówkować, poszperać i z pewnością znajdziecie w domu jakieś „przydasie” , które będziecie mogli wykorzystać. Może to być wszystko: zużyte papiery ozdobne po prezentach, torebki papierowe, skrawki materiału, opakowani, wstążki itp.   Jedyne co nas wszystkich ogranicza to nasza wyobraźnia.

Z czym kojarzą nam się Święta Wielkanocne? Zajączki, króliczki, koszyczki, jajeczka
i mnóstwo wiosennych kwiatów. Może zacznijmy od króliczków? Oto moje propozycje (oczywiście wykorzystałam rolki po papierze toaletowym)

Moja rada: jeśli nie macie rolek to wystarczy zwinąć kolorowe kartki i już króliczek prawie gotowy.

To teraz pora na koszyczki. Jeden zrobiłam z plastikowej butelki, jest dość duży więc pisanki będą mogły się do niego zmieścić, ale można też posiać w nim rzeżuszkę – będzie to piękna dekoracja wielkanocnego stołu. Drugi koszyczek zrobiony jest…zgadnijcie z czego! Tak!
Z rolki po papierze toaletowym.

Święta tuż tuż to może zróbmy wiosenne porządki na naszych biurkach. Do tego przyda się organizer na karteczki, nożyczki, kredki i długopisy.

Moja rada: jeśli nie macie kleju na gorąco użyjcie taśmy klejącej do przyklejenia rolek po papierze do spodu naszego organizera. Rolki nie muszą być obklejone papierem kolorowym, można pomalować je na żółto i narysować im śmieszne minki (myślę, że to dobry pomysł dla chłopców) – coś na wzór emoji.

Jak się domyślam w każdym domu kwiatki są, ale nie każde są kwitnące. Mam pewien sposób, a nawet kilka na udekorowanie zielonego kwiatka.

Moja rada: Jeśli nie macie długich wykałaczek użyjcie cienkiej gałązki.

Myślę, że dzieci z drugiej i trzeciej klasy pamiętają matematyczne zoo, a dla pierwszoklasistów z pewnością będzie to super przygoda  https://www.matzoo.pl/

Mam jeszcze kilka pomysłów w zanadrzu, prześlę Wam je za kilka dni.

Życzę Wam dużo dobrej zabawy w dekorowaniu domu i swoich pokoi.

Pozdrawiam Was serdecznie, Pani Paulina

P.S. Wiem, że tęsknicie już za szkołą i powiem Wam, że ja też i to bardzo. I nie mogę się doczekać kiedy znów się zobaczymy

Skip to content