Świetlicowe zadania i inspiracje

Witajcie dzieciaki!

W tym tygodniu naszym tematem przewodnim jest Rodzina.

Teraz, gdy w gronie rodzinnym spędzamy więcej czasu, mamy czas na to, aby się zastanowić, co ta Nasza rodzina nam zapewnia i co my możemy zrobić dla każdego z jej członków.

Zapewne każde z Was wie, jakie ma prawa, jako dziecko (poniżej zdjęcie przypominajka :).

Waszym zadaniem nr 1 na dziś, jest zastanowienie się „ Jakie mam obowiązki w domu ?” i uzupełnienie poniższej grafiki, lub stworzenie własnej np. w formie słoneczka, odrysowanej dłoni.

Zadanie nr 2 polega na zrobieniu czegoś dobrego, jakiegoś drobnego dobrego uczynku dla każdego z członków swojej najbliższej rodziny. Może to być pomoc mamie w rozwieszeniu prania, zrobienie babci ciepłej herbaty czy zabawa z młodszym, psotnym bratem ;). Na pewno każdy z „ obdarowanych” doceni Wasze starania.

Teraz trochę inspiracji.

Pierwszą pracą plastyczną jaką Wam proponuje, jest stojący domek, wykonany z kartki papieru (najlepiej twardego), przy użyciu nożyczek, długopisu/flamastra i kolorowych kredek lub farbek.

Gdy już narysujecie siebie w okienku, nie zapomnijcie dorysować też innych członków Waszej rodziny. Oczywiście możecie go stworzyć według własnego pomysłu, np. wlepiając prawdziwe zdjęcia.

Jeśli nadal nie wiecie, jak poskładać kartkę i powycinać, na tym filmiku jest wszystko wyjaśnione:

Kolejny domek, który możecie wykonać, nadaje się do zawieszenia zarówno na lodówce, jak i w pokoju. Do jego wykonania potrzebujecie kartek ( czerwonej i białej), sznurka/ wstążki, dziurkacza, kredek i ozdób ( jakie tylko Wam przyjdą do głowy).

Tu też, możecie użyć prawdziwych zdjęć, podpisać każdego po imieniu czy użyć brokatu, dla lepszego efektu.

Zdjęcia Waszych prac plastycznych i informację o drobnych uczynkach jakie zrobiliście możecie wysyłać na email: pedagogz17@wp.pl . Wkrótce prześle Wam informację o naszym szkolno- świetlicowym profilu, na którym się pojawią ;).

Jeśli tęsknicie za grą Dobble (którą wiem, że uwielbiacie) i macie dostęp do drukarki, to przesyłam Wam w załączniku jej dwie wersje do prywatnego użytku ;). Na pewno brat lub siostra chętnie z Wami zagrają.

Dobble wiosna

dobble_zwierzęta

Trzymajcie się ciepło i zdrowo, mam nadzieję że już niedługo się zobaczymy.

Pani Kasia.

Źródła inspiracji: Internet, printerest, fb- Kreatywny pedagog, youtube.