Wiosna

21 marca 2023 roku po długiej zimie przyszła do nas najbardziej wyczekiwana pora roku – Wiosna. Obserwując aurę za oknem trudno uwierzyć, że mamy kalendarzową wiosnę.  Chcemy już ciepła, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających ptaków. Co jednak zrobić aby przywołać wiosenny klimat? Burza mózgów i decyzja podjęta – zaklinamy wiosnę, przygotowując w sali jej namiastkę. Najpierw w klasie na parapecie  powstał ogródek, złożony z żonkili, hiacyntów oraz tulipanów. Następnie przyszedł czas na obserwację i poznanie budowy kwiatu oraz cyklu wzrostu i założenie hodowli szczypiorku . Ostatnie zadanie jakiego podjęły się dzieci  to przedstawienie pod hasłem: „Wiosna ,wiosna jest radosna. „Było to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ spotkali się na nim uczniowie  ze wszystkich klas I – III i grupa przedszkolna. Celem tego przeglądu było rozwijanie zdolności recytatorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, dostarczanie dzieciom doznań estetycznych i emocjonalnych, oraz poznanie  polskich tradycji – powitania wiosny .

Oczywiście nie mogło zabraknąć również śpiewu i rozwiązywania zagadek.  Piękne przebrania w wiosenne stroje, kolorowe kostiumy i wiosenne emblematy, podkreśliły i zaakceptowały nadchodzącą porę roku. Występ nagradzany był gromkimi brawami. U nas w szkole  już wiosna – mamy nadzieję, że niedługo pojawi się również za oknem. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy tak pięknie przywitali wiosnę razem z nami.

Klasa I A  z wych.  mgr Iloną Błaszczyk