WITAJ SZKOŁO

 

2 września  2019 r. rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Pewnie wielu uczniów z żalem żegnało wakacje, bo jak zawsze trwały one za krótko, ale mamy nadzieję, że znalazła się przynajmniej garstka takich, którzy powrócili do szkoły z radością choćby dlatego, aby spotkać się z koleżanki i kolegami.

Uroczystość rozpoczęła msza święta w Kaplicy pw. św. Jana Chrzciciela, po której wszyscy udali się do sali gimnastycznej, gdzie Pani Dyrektor Renata Czop przywitała wszystkich zebranych uczniów, nauczycieli i rodziców. W szczególności zwróciła się do pierwszoklasistów, życząc im, jak i wszystkim uczniom siły, wytrwania w podejmowanych w nowym roku szklonym wyzwań oraz wiele radości z przebywania razem.

Kolejną częścią uroczystości była akademia upamiętniająca wydarzenia 1 września 1939 r., gdzie uczniowie klas VI, w skrócie przypomnieli tamte tragiczne wydarzenia.

Nie można rozpocząć nowego roku szkolnego bez pożegnania wakacji, dlatego uczniowie naszej szkoły przygotowali króciutki skecz na temat wypoczynku nad morzem.

Po zakończonej uroczystości uczniowie wspólnie z wychowawcami udali się do swoich sal.

W ten sposób rozpoczęto kolejny rok nauki. Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego, a dla pesymistów mamy dobrą wiadomość – kolejne wakacje na pewno już za 10 miesięcy!

Na pewno nadejdą!

 

Skip to content