WSPÓLNA WYCIECZKA KLAS DRUGICH I TRZECICH

Dnia 21 października klasy 2 i 3 naszej szkoły wybrały się na wycieczkę turystyczno – edukacyjną  w Pieniny. Od początku wycieczki podróżował z dziećmi przewodnik, który opowiadał im o Pieninach i zachęcał do zwiedzania i odkrywania tajemnic tego pięknego zakątka  naszego kraju.  Zgodnie z planem wycieczki uczniowie zwiedzili Muzeum Przyrodnicze Pienińskiego Parku Narodowego, gdzie uczestniczyli w projekcji filmu edukacyjnego o górach i ich mieszkańcach . Oglądali wystawę przyrodniczą, z której dowiedzieli się jak powstawało to pasmo górskie i z czego jest zbudowane. Oglądali również zgromadzone na wystawie zwierzęta i rośliny występujące w tej części Karpat.

Kolejnym punktem zwiedzania był spacer po lesie w celu dotarcia do ruin Zamku w Czorsztynie, gdzie słuchaliśmy legend i historii związanych z tym miejscem. Po ustąpieniu porannych mgieł ukazał się wspaniały widok na zalew Czorsztyński i tereny leżące wokół zamku. Następnie nasza wycieczka udała się na spacer po zaporze w Niedzicy. Tam uczniowie dowiedzieli się o historii budowy zapory i jej znaczeniu dla okolicy. Obowiązkowym punktem wycieczki były zakupy w miejscowych straganach i sklepikach z pamiątkami.

Koniec wycieczki to czas wolny i kiełbaska z grilla. W Krościenku dzieci miały czas, by podzielić się wrażeniami z wycieczki, pobawić się i zjeść ciepły posiłek.

Nasza wycieczka odbyła się jesienią więc największy zachwyt sprawiły niesamowite widoki otaczającego górskiego krajobrazu „ubranego” w najpiękniejsze kolory jesieni.

Polecamy wyprawę w Pieniny!

Skip to content