XXVI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Biblijnej i Piosenki Religijnej

23 marca 2023 r. w naszej szkole odbył się XXVI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Biblijnej i Piosenki Religijnej. Celem konkursu było zachęcanie uczniów do pracy nad poznaniem bogactwa i głębi Pisma Świętego oraz popularyzacja wśród młodzieży piosenki religijnej, która często towarzyszy nam w trakcie różnych uroczystości rodzinnych, szkolnych oraz kościelnych.

W tym roku, uczestnicy biorący udział w Konkursie Wiedzy Biblijnej musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością Ewangelii Św. Marka. W Konkursie Piosenki Religijnej, każdą szkołę mógł reprezentować zespół muzyczny i solista. Jurry oceniało wykonanie muzyczne utworu, dobór repertuaru oraz ogólne wrażenie artystyczne, co stanowiło niemałe wyzwanie, gdyż występujący artyści prezentowali wysoki poziom umiejętności.

Po obradach komisji i przyznaniu miejsc wyróżnionym zespołom, Pani Dyrektor wręczyła najlepszym drużynom dyplomy i nagrody.

Wszystkim uczniom nowosądeckich szkół, biorącym udział w konkursie, serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Wyniki XXVI Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Biblijnej i Piosenki Religijnej:

Konkurs Wiedzy Biblijnej:

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 17 im. Kurierów Sądeckich w Nowym Sączu,

II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Obrońców Pokoju      w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Nowym Sączu,

III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Władysława Jagiełły  w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 8 w Nowym Sączu.

Konkurs Piosenki Religijnej:

Kategoria – zespół muzyczny:

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 17 im. Kurierów Sądeckich w Nowym Sączu,

II miejsce ex aequo:Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Władysława Jagiełły w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 8 w Nowym Sączu oraz Szkoła Podstawowa   nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Sączu,

III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Nowym Sączu.

Kategoria – solista:

I miejsce: Zofia Biel – Szkoła Podstawowa nr 15 im. Bohaterów Sądecczyzny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9 w Nowym Sączu,

II miejsce ex aequo: Julia Filipowska – Szkoła Podstawowa nr 17 im. Kurierów Sądeckich w Nowym Sączu, Emilia Chlipała -Szkoła Podstawowa nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Sączu,

III miejsce: Iga Adamczyk – Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Władysława Jagiełły w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 8 w Nowym Sączu

Zapraszamy za rok.

Do zobaczenia!

W linku znajduje się fotorelacja z konkursu https://drive.google.com/drive/folders/1AtWw_gwHYGSNXi8F9YcLIs6nleu3tRv9?usp=share_link

Sprzęt audio wykorzystany w czasie jubileuszu został zakupiony dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.